Janko muzykant kartkówka pdf

Pobierz

a) w stajni przy dworku b) w wiejskiej oberży c) w wiejskiej chacie 15) Jak przezywała Janka jego matka?W pobliskim dworze Janko zauważył skrzypki wiszące w kredensie.. Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quiz.. Kiedy przyszedł na świat wątpiono czy przeżyje.. c) Tak zdecydował ksiądz.. skrzypiec przez Janka.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Nowela "Janko Muzykant" Henryka Sienkiewicza opowiada o małym, słabym, chorowitym chłopcu.. Tuż po urodzeniu dziecka wydaje się, że nie utrzyma się ono przy życiu, dlatego kobiety odbierające poród .b) nowela.. Chłopca więc od razu ochrzczono, a nad matką zapalono świece.. Proponuję sprawdzian łączący pytania z "Antka" i "Janka Muzykanta".. b) Taki był zwyczaj - wszystkie dzieci chrzczono zaraz po narodzinach.. Latem chodził w koszulinie.. Pobierz (docx, 14,0 KB) Podgląd treści Przyporządkuj bohaterów do przeczytanych nowel: Stach, Janko, kum Andrzej, karbowy, znachorka, stójka, sołtys, wójt, Antek, lokaj, kowal, matka, RozaliaTrudny test z lektury Janko Muzykant, pytający o najdrobniejsze szczegóły.. b) Taki był zwyczaj - wszystkie dzieci chrzczono zaraz po narodzinach.. Co nosił na głowie Janko w lecie?W podstawie programowej jest wymóg omówienia w gimnazjum noweli (nowel) z pozytywizmu.. Temat #2: Geneza "Latarnika" H.Sienkiewicza..

Akcja "Janka muzykanta" rozgrywa się w XIX wieku w małej polskiej wiosce.

Janko Muzykant Przyszło to na świat wątłe, słabe.. ( test_ze_znajomosci_lektury_katarynka.pdf ).. a) Był tak słaby, że obawiano się, iż wkrótce umrze.. Zadanie - Wynotuj do zeszytu wszystkie zawody Skawińskiego, następnie sprawdź je zgodnie z mapą .. Quizy o lekturach Janko Muzykant".. Cele lekcji: Po lekcji uczeń: • Potrafi opowiadać losy bohatera.. Czy według kobiet odbierających poród, matka i dziecko mieli szansę na przeżycie?. Ilość pytań: 13 Rozwiązywany: 142998 razy.. Czy Janko był grubawym chłopcem?. d) dziennik.. W jakim wieku jest Janko?. Chłopiec już miał dotknąć skrzypek, lecz zbudził się lokaj.motywowac do wiekszego wysilku.Janko Muzykant - Henryk Sienkiewicz, test z lektury Fabula noweli Henryka Sienkiewicza pt. Janko Muzykant.. W ogrodzie chłopiec słyszał dziwne głosy.. Nad kobietą zapalają gromnicę, a dziecko chrzczą, ponieważ sadzą, że chłopiec umrze zanim zdąży przyjechać ksiądz.Sprawdź swoją wiedzę o lekturze Janko Muzykant!. Tym, co najbardziej odróżniało Janka od innych dzieci ze wsi było jego zamiłowanie do muzyki.. 2) Matka Janka była: a) służącą we dworze.. Youtube Szkoła Muzyka Zagadki Straszne ZWIERZĘTA Książki Social Media Horoskop Polityka .Janko Muzykant..

Jednak po tygodniu kobieta poczuła się lepiej i poszła do pracy.test sprawdzający z lektury janko muzykant.pdf (22 KB) Pobierz.

a) Był tak słaby, że obawiano się, iż wkrótce umrze.. • Tworzyć związki frazeologiczne i rozumie ich znaczenie.. Metody pracy: • Met.Cykl lekcji o "Latarniku".. Henryk Sienkiewicz, "Janko Muzykant" - test z lektury.Najbardziej kompletny test z lektury Katarynka jaki znajdziesz w sieci.. Quiz w Poczekalni.. K-popowy Tinder!. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Katarynka.katarynka sprawdzian ze znajomosci tresci.Janko Muzykant - streszczenie.. b) bogatą damą.Janko Muzykant - test znajomości lektury.. b) bogatą damą.Janko Muzykant - streszczenie W ubogiej wiejskiej chacie przychodzi na świat wątły chłopiec o imieniu Janek.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Janko Muzykant, poziom trudnyTemat lekcji: Dzieje Janka Muzykanta.. Kumy, co się były zebrały przy tapczanie położnicy, Narodziny kręciłygłowamiinadmatką,inaddzieckiem.KowalkaSzymonowa,którabyłana mą-drze sza,poczęłachorąpocieszać: — Da ta — powiada — to zapalę nad wami gromnicę, uże z was nic nie będzie,Janko Muzykant Materiały ćwiczeniowe dla uczniów niepełnosprawnych mających trudności w uczeniu się i/lub komunikowaniu się, w tym niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem i afazją uczęszczających do szkół podstawowych - służące utrwalaniu wiedzy i umiejętności określonych w podstawie programowejkiedyś Janka słuchającego wiatru grającego mu na drewnianych widłach..

Janko Muzykant to tytułowy ...Plik sprawdzian ze znajomości lektury janko muzykant.pdf na koncie użytkownika tkintrick • Data dodania: 18 lip 2020.

Sprawdź swoją wiedzę o lekturze Janko Muzykant!. Sporzadzenie wlasnych.. Kroton w wyniku walki zginal z reki Ursusa, a Winicjusza tylko interwencja Ligii uratowala przed smiercia.. Część 2. c) Tak zdecydował ksiądz.. Chłopiec słyszał muzykę wszędzie.. Słownictwo dotyczące XIX wiecznej wsi.. 2) Matka Janka była: a) służącą we dworze.. • Zna i rozumie słownictwo dotyczące XIXw.. d) Matka chłopca była siostrą księdza.. Szukaj.. Część 1.. Krótki test sprawdzający znajomość lektury Henryka Sienkiewicza - Jano Muzykant.. Muzykant tak pragnął je dotknąć, że postanowił wieczorem zakraść się do dworu.. c) pamiętnik.. Temat #1: Podróże Skawińskiego - analiza treści noweli.. Również śmierć matki miała być przesądzona.. Głównym bohaterem utworu jest chłopiec o imieniu Janek, syn chłopów, który od urodzenia ma kłopoty ze zdrowiem.. Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. wydętym brzuchem, wytrzeszczonymi oczami miał jasne włosy i był opalony.. Kto ochrzcił małego Janka?. Jeden mówił, żeby nie szedł dotknąć skrzypek, a drugi kazał mu to zrobić.. Wydawało się, że to ona rządziła jego życiem.. Temat #3: O emigracji i emigrantach w kontekście "Latarnika".Pobierz plik katarynka_test_z_lektury_pdf już teraz .. z Zielonego Wzgórza" - Katarynka - Test "Katarynka" - Katarynka.Teleturniej Katarynki - Katarynka - Kartkówka - The wild wasps..

Zauważał ją w dźwiękach, które wydawał las, w śpiewie ptaków, w wietrze.Janko Muzykant- kartkówka - Quiz 1) Dlaczego zaraz po narodzinach Janko został ochrzczony?

Test: Janko Muzykant - Henryk Sienkiewicz Fabula noweli Henryka Sienkiewicza pt. Janko Muzykant.. d) Matka chłopca była siostrą księdza..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt